Hasta Ziyaretine Çıktım, Laptop taşımadan AHBS’me nasıl erişebilirim?

AHBS Dışarıda kullanılabilir

Cep Telefonundan AHBS

Klasik AHBS’ler bilgisayarlara kurulmaktadır. Dolayısıyla AHBS’nizi kullanmak için bilgisayarınıza bağımlısınızdır. DoktorJet, web tabanlıdır. Evdeki bilgisayarınızdan, ASM’deki laptopunuzdan, tabletinizden veya cep telefonundan AHBS ‘nize erişebilirsiniz.

Yapabileceğiniz İşlemler

Elbette, AHBS kullanarak yaptığınız en önemli işlerden bir tanesi reçete yazmaktır. Bunun için de E-imza gereklidir. Cep telefonu ve tablette e-imza kurma ve kullanmanın zorlukları vardır ancak, evde sağlık uygulamalarında veya ASM dışında gittiğiniz diğer görevlerde cep telefonunuzdan rahatlıkla DoktorJet’e erişebilir; evde sağlık, bebek, çocuk, 15/49, gebelik, lohusa, obzite, okul taraması ve otizm gibi tüm izlem işlemlerinizi yapabilirsiniz. Hasta ve muayene bilgilerinize ulaşabilirsiniz, randevu verebilirsiniz. Haftasonu evde otururken AHBS’nizdeki ajandanıza ve çalışma cetvelinize bakabilirsiniz. Kısace e-imza gerektirmeyen tüm işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Statik IP Zorunluluğu Yok

Ayrıca, aile hekimlerinin statik IP numarası bildirme zorunluluğu vardır. Klasik AHBS’leri kullanan aile hekimlerinin ASM’leirne statik IP alması ve bu numarayı bakanlığa bildirmeleri gerekli iken, DoktorJet kullananlar için standart olarak DoktorJet’in web sitesinde bildirilecek olan tek bir IP numarasının bildirilmesi yeterlidir. (Yani tüm DoktorJet kullanıcıları aynı IP numarasını bildirecektir.) Böylece farklı cihazlardan veya farklı internet bağlantılarını kullanarak, IP kısıtlamasına takılmadan DoktorJet AHBS’yi kullanabilirsiniz.